Od 2019 roku projekt TRIPLE rozwija wielojęzyczną platformę GoTriple, której celem jest ułatwienie badań interdyscyplinarnych i wspieranie współpracy między badaczkami i badaczami z różnych krajów. Platforma zapewnia użytkownikom centralny punkt dostępu do przeglądania, wyszukiwania i ponownego wykorzystywania materiałów z zakresu nauk humanistycznych i społecznych (HS) na poziomie europejskim (dane i publikacje, profile badaczy, projekty). Dane są automatycznie i stale agregowane przy aktywnym wsparciu słownika haseł przedmiotowych i słów kluczowych w 11 językach.
GoTriple jest odpowiedzią na pilne wyzwania, przed którymi stoją nauki społeczne i humanistyczne: dane i wyniki badań są rozproszone pomiędzy różnymi dyscyplinami, językami, katalogami i repozytoriami, a komunikacja i współpraca – zarówno między naukowcami, przedsiębiorstwami, jak i obywatelami – jest utrudniona. Poprzez udostępnienie wielojęzycznego słownika i otwartego API do wzbogacania danych, serwis ma na celu zmniejszenie, a docelowo zniesienie granic, które oddzielają od siebie dyscypliny i badaczy.
GoTriple jest częścią katalogu EOSC zasilanego przez infrastrukturę badawczą OPERAS. Platforma zwiększy widoczność wyników HS i poprawi ich wpływ.
Zapraszamy do przesyłania abstraktów do 20-minutowych prezentacji i 90-minutowych warsztatów, dotyczących tematów:
- Innowacje i innowacyjne usługi w HS
- Wielojęzyczność w HS
- (Crowd)funding w otwartej nauce
- Zrównoważony rozwój, infrastruktury badawcze i otwarta nauka
- Międzynarodowa i interdyscyplinarna współpraca
- Metadane i jakość danych
Abstrakty (max. 250 słów wraz z krótką notką biograficzną) należy zgłaszać poprzez stronę https://triple2023.sciencesconf.org/submission/submit do 30 listopada.
Szczegółowe informacje na temat konferencji: https://project.gotriple.eu/events/triple-international-conference-2023/.W razie pytań prosimy o kontakt z zespołem TRIPLE pod adresem triple@operas-eu.org.