Zapraszamy na TRIPLE ThatCamp#2, 15 czerwca 2022, 13.00-17.00

Czy crowdfunding może być skutecznym sposobem na prowadzenie badań w obszarze nauk humanistycznych i społecznych (HS)? Poznaj korzyści płynące z crowdfundingu dla badań nad HS podczas najbliższego TRIPLE ThatCamp! 

Wydarzenie odbędzie online 15 czerwca w godzinach 13.00-17.00.

Jakie są Twoje pierwsze myśli, kiedy słyszysz o crowdfundingu w naukach społecznych i humanistycznych? Termin „crowdfunding naukowy” kojarzy się głównie z badaczami z nauk przyrodniczych, medycznych lub technicznych, podczas gdy rzadko zdarzają się wysoko sprofilowane i publicznie widoczne kampanie crowdfundingowe w naukach humanistycznych i społecznych. W HS pełen potencjał generowania środków finansowych nie został jeszcze zbadany. 

Czym jest ThatCamp?

ThatCamp (The Humanities and Technology Camp) to nieformalne, spontaniczne i otwarte spotkanie bez zaplanowanego programu tematycznego. ThatCamp #2 ma stanowić forum wymiany koncepcji, strategii crowdfundingu oraz dyskusji na temat potencjału crowdfundingu w HS. Wydarzenie to jest okazją do uczenia się od siebie nawzajem, wspólnej burzy mózgów, identyfikowania trudności, zgłaszania wątpliwości i wymyślania rozwiązań na poziomie peer-to-peer. Dołącz do nas, aby odkryć i przedyskutować głębię naukowego crowdfundingu!

Jak działa ThatCamp?

Wydarzenie jest bezpłatne i będzie prowadzone przy użyciu platformy wideokonferencyjnej Zoom oraz wirtualnej tablicy do współpracy Miro. Uczestnicy są zachęcani do tworzenia pisemnych i/lub graficznych materiałów dokumentujących ich pomysły. TRIPLE podzieli się nimi ze społecznością, publikując je na Zenodo i stronie internetowej TRIPLE, a także rozpowszechniając je w mediach społecznościowych. Na podstawie tych materiałów przedstawimy dowody na potrzeby społeczności i będziemy działać na rzecz ich spełnienia.

Formaty sesji są określane przez uczestników, czyli prowadzących sesje. Niezależnie od tego, czy pracują obecnie nad projektem, artykułem lub wykładem i chcieliby, aby inni przyłączyli się do wspólnego pisania wstępnej wersji dokumentu, czy też mają do opowiedzenia historię, na temat której chcieliby usłyszeć opinie innych uczestników, czy też chcieliby poddać problem pod dyskusję i wspólnie poszukać rozwiązań – cokolwiek by to nie było, każdy może zgłosić swoją propozycję. Na początku wydarzenia osoby chętne do poprowadzenia sesji zostaną poproszone o przedstawienie swoich pomysłów (30-60 sekund, w zależności od liczby propozycji), a następnie uczestnicy w głosowaniu wybiorą tematy, które ostatecznie zostaną wprowadzone do agendy. 

Więcej informacji: https://project.gotriple.eu/triple-thatcamps/

Chcesz wziąć udział?

Jeśli chcesz wiedzieć więcej o crowdfundingu w HS już teraz, zajrzyj na kanał crowdfundingowy OPERAS!