Jesienna seria warsztatów w ramach projektu #OtwartaHumanistyka – LISTOPAD/GRUDZIEŃ

W listopadzie i grudniu zapraszamy badaczy i badaczki zainteresowane rozwijaniem swoich umiejętności cyfrowych na ostatnie w tej serii warsztaty z ekspertami i ekspertkami Centrum Humanistyki Cyfrowej. Zachęcamy do dołączenia do wydarzenia na Facebooku.

Polecamy także śledzenie hasztagu #OtwartaHumanistyka w mediach społecznościowych!

Najbliższe warsztaty:

Cyfrowe mapy w badaniach literackich
Prowadzący: Konrad Niciński, Agnieszka Zalotyńska, 23.11, godz. 16-17:30

Celem warsztatów jest przedstawienie projektów badawczych wykorzystujących mapy w badaniach literackich oraz narzędzi służących przedstawieniu badań literackich w środowisku cyfrowym za pomocą map. Webinar poprowadzą współautorzy naukowych kolekcji cyfrowych (m.in. Atlasu Literatury Zagłady) wykorzystujących mapy jako warstwę narracyjną i element gromadzenia danych.


Dobre praktyki otwartej komunikacji naukowej
Prowadząca: Magdalena Wnuk, 7.12, godz. 16-17:30

W trakcie webinarium uporządkujemy naszą wiedzę na temat rozwoju polityk i praktyk otwartego dostępu, a także przyjrzymy się wybranym obowiązującym politykom od unijnych po te narodowe i instytucjonalne. W dalszej kolejności dokonamy przeglądu różnych usług, narzędzi i infrastruktur służących otwartej komunikacji naukowej. Z racji doświadczenia i roli, jaką pełni obecnie prowadząca, będzie się ono skupiało na przykładach z dziedziny nauk humanistycznych i społecznych.